Повернутися до новин
«СКАРБИ РОДИННОЇ ПАМ’ЯТІ»: В БІБЛІОТЕЦІ АКАДЕМІЇ ВІДКРИЛАСЬ НОВА ЛІТЕРАТУРНО-ЕТНОГРАФІЧНА ВИСТАВКА

Вражаюча експозиція присвячена українським рушникам та автентичному одягу, в яких оживає історія, традиції, самобутність українського народу. Загалом мистецький проєкт «Перехрестя поколінь. Воля», в рамках якого проходить наша виставка, присвячений воїнам Збройних Сил України, зокрема синові ідейниці проєкту Олени Сухоцької Максиму, який служить нині в батальйоні оперативного призначення Національної гвардії України. Він один з тих, хто боронить усе те, що ми сьогодні маємо змогу зберігати, цінувати і передавати.

Під час зустрічі зі здобувачами освіти Академії захисник Максим Сухоцький висловив підтримку проєкту та підкреслив важливість таких культурних івентів для збереження нашої ідентичності. Адже мова йде не лише про речі, а й про зв’язок поколінь, про пам’ять, що живе в нитках, кольорах і візерунках, про любов до рідного краю, яка передається з бабусиних скринь і живе в серцях. Це додає сили, впевненості й віри, це те, що нас єднає незалежно від покоління, регіону чи професії.

Окрім Олени Сухоцької та її сина-нацгвардійця, серед поважних гостей були народні майстрині, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України Інна Луппа та Наталія Єременко. Завдяки їх рукам та рукам пані Олени народжуються справжні мистецькі шедеври давнього й вічно молодого мистецтва вишивки, лялькарства, бісероплетіння, секрет унікальності якого – в єднанні людини з природою, в умінні зберігати красу й дарувати радість.

Зокрема, і радість від спогляданням за рухами у традиційному вбранні. Про витонченість і грацію українського народного танцю та вишуканість строю нашим здобувачам розповіла артистка балету, заслужена артистка України, Голова національної секції IOV WORLD – міжнародної організації народного мистецтва при ЮНЕСКО – Лідія Вернигор. Солістка танцювальної групи Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г. Верьовки поділилася спогадами про неперевершені виступи цього славетного колективу в Україні та за кордоном.

Від усього колективу Академії патрульної поліції дякуємо Миколі Сухоцькому за допомогу у створенні експозиції, дякуємо усім, хто долучився до організації цієї події, яка дала змогу доторкнутися до справжньої України та ще раз нагадала, що ми – нація з глибокими духовними і культурними витоками.